Субота, 27.04.2024, 17:02

Кілійський районний будинок науково-технічної творчості

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Скринька керівника гуртка

ВИМОГИ до ведення журналу планування та обліку роботи
 Журнал планування та обліку роботи є ДЕРЖАВНИМ ОБЛІКОВИМ ФІНАНСОВИМ ДОКУМЕНТОМ, обов’язковим для ведення кожним керівником гуртка.
 Журнал заводиться для кожної групи гуртка ОКРЕМО на весь навчальний рік.
 Журнал ведеться керівником гуртка.
ВІН НЕСЕ ОСОБИСТУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СТАН ЙОГО ВЕДЕННЯ.
 Для обліку роботи гуртка в журналі на кожний місяць відводиться ОКРЕМА СТОРІНКА.
 Усі записи в журналі ведуться чисто, охайно та регулярно КУЛЬКОВОЮ РУЧКОЮ СИНЬОГО КОЛЬОРУ. НЕ допускаються ВИПРАВЛЕННЯ, ЗАКРЕСЛЮВАННЯ, ВИКОРИСТАННЯ КОРЕКТОРА.
 Облік індивідуальних занять може вестися керівником гуртка на ОКРЕМІЙ СТОРІНЦІ.
 Кількість годин, відведена на індивідуальні заняття, ПОВИННА ЗБІГАТИСЯ з навчально-тематичним планом.
НА ОКРЕМІЙ СТОРІНЦІ може вестися облік зайнятості гуртка у підготовці та проведенні міських, районних, всеукраїнських заходів (виставки, концерти, конкурси, творчі звіти, змагання тощо).
______________________________________________
Пам’ятка педагогу позашкільного закладу
1. Педагог – професія особлива, вона потребує щоденної постійної самоосвіти і самовдосконалення, толі природним буде на вас елегантний одяг, і ваше природно буде виявляти ваш інтелект і рівень загальної культури, а погляд і посмішка будуть доброзичливими і щирими, і все, що ви будете говорити, робити викликатиме у ваших вихованців довіру і бажання наслідувати вас.
2. Загальна тональність спілкування педагога з учнями повинна бути спокійною, витриманою, а ще добре, коли педагог володіє почуттям гумору і вміє будь-яку проблемну ситуацію вирішувати легко, без зайвої моралі. 3. Чітка продуманість всіх складових частин вашого заняття, реалізація практичних і теоретичних завдань (згідно плану) – це головний показник рівня вашої фахової майстерності.
4. Пам’ятайте, що кожне заняття у позашкільному закладі повинно мати свій сценарій, оригінальний за формою і змістом, де педагог – і сценарист, і режисер, і виконавець водночас.
5. Ваша палка переконливість, внутрішня енергетика у поєднанні з викладанням змістовного цікавого матеріалу під час занять будуть сприяти формуванню стійких інтересів до знань.
6. Відомо, що свіже повітря, чистота і комфорт навчального кабінету створюють необхідні умови для занять.
_____________________________________________
Вказівки до ведення журналу планування та обліку гуртка
1. Журнал повинен бути заведений для кожної групи, гуртка окремо на весь навчальний рік.
2. В журнал заносяться плани відповідно до програми, затвердженої Міністерством освіти України, і обліковується зміст роботи гуртка, ведеться облік відвідування учнів та подаються відомості про членів гуртка.
3. Журнал веде особисто керівник гуртка. Всі записи потрібно вести чітко, обов'язково чорнилом. Забороняється викреслювати прізвища членів гуртка, які вибули: проти прізвища учня, що вибув, пишеться «вибув».
4. Для відміток у розділі «Облік відвідування» вживаються такі умовні знаки: спізнився - «сп». Був відсутній з невідомої причини - «нб», був відсутній з поважної причини - «пов», був хворий - «хв».
5. Плани роботи гуртка на перше і друге півріччя навчального року і на період літніх канікул складаються керівником гуртка на основі програми гуртка або згідно з положенням відповідної установи та затверджуються керівником цієї установи.
6. На кожне заняття керівник гуртка складає окремий план, записує тему, зміст і методи роботи.
7. Звіт за навчальний рік складається керівником гуртка станом на 1 червня, окремий звіт за роботу гуртка влітку — на 1 вересня.
8. У розділі «Облік роботи гуртка» після кожного заняття записується тема і зміст заняття, його тривалість.
9. У розділі «Масова і суспільно корисна робота гуртка» записуються проведені масові заходи гуртка, участь його в загальних заходах установи, виконана суспільно корисна робота.
10. У розділі «Список закінчених робіт гуртка» записуються роботи, що їх виготовлено гуртківцями і які зберігаються в дитячій позашкільній установі.
11. Адміністрація позашкільної учтанови зобов'язана систематично перевіряти роботу гуртка, виконання плану його роботи та правильність ведення журналу керівником гуртка.
12. Журнал підписують керівник установи і керівник гуртка. Журнал зберігається в канцелярії позашкільної установи.
______________________________________________
„Золоті” правила керівника гуртка.
Гасло керівник : „Пізнай самого себе і допоможи в цьому своїм учням”.
Керівник має бути особистістю, яка приваблює дітей.
- повинен викликати любов та повагу дітей до себе, якщо він сам любить, поважає кожну дитину та спілкується з нею, у стосунках з нею чесний і відвертий.
- має бути веселим і жартівливим.
- має раціонально використовувати свій час.
- має бути доброзичливим.
- має постійно вдосконалюватись, розширювати свій кругозір.
- повинен реалізувати індивідуальний підхід до дитини, вміти її вислухати.
- має створити колектив, в якому панують доброзичливі стосунки.
- має любити, захищати дитину, поважати її почуття.
_______________________________________
Як правильно укласти трудовий договір?
Хто має право приймати на роботу
Директора позашкільного навчального закладу призначає відділ (управління) освіти. Заступника директора призначає відділ (управління) освіти за поданням директора. Всіх інших працівників позашкільного закладу приймає його директор (ст. 23 Закону України «Про позашкільну освіту»).
Законодавство не визначає, в якій формі має бути подання директора загальноосвітнього закладу до відділу (управління) освіти про призначення педагогічного працівника. Тому нема необхідності робити його у вигляді окремого листа. Достатньо лише зазначити про прохання прийняти працівника на його заяві.
Разом з тим, наказ відділу (управління) освіти про прийняття педагогічного працівника на роботу до школи без подання директора цієї школи не можна вважати правомірним. Тому директор має право не допустити вчителя, призначеного без подання, до роботи. З іншого боку, директор школи не має права прийняти на роботу педагогічного працівника самостійно, навіть на невеликий строк чи за сумісництвом.
Випадок з практики. Після звільнення вчителя директор школи розподілив години, що вивільнились, між іншими працівниками, про що видав відповідний наказ. Через кілька днів до школи з’явився новий працівник з наказом відділу освіти про прийняття його до зазначеної школи.
В такій ситуації директор не мав права допускати нового працівника до роботи. Крім того, забрати у вчителів назад надані годи без їх згоди вже неможливо. Відповідно для прибулого працівника навіть не існувало вакансії. Слід зазначити, що трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ виданий не був, але працівника фактично було допущено до виконання роботи.
Які документи повинен надати працівник при влаштуванні на роботу При прийнятті на роботу людина повинна надати: 1) документ, що посвідчує особу. Бажано, щоб таким документом був паспорт громадянина України, оскільки прийняття на роботу громадян інших держав допускається лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого службою зайнятості. У разі виявлення факту прийняття без дозволу на роботу іноземця з роботодавця стягується штраф у сумі 850 грн. (ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»);
2) трудову книжку;
3) документ про освіту (при необхідності);
4) документ про стан здоров’я (при необхідності);
5) інші документи у разі необхідності (направлення на роботу молодого спеціаліста тощо).
З якого моменту працівник вважається прийнятим на роботу Трудовий договір вважається укладеним з моменту досягнення згоди про це між роботодавцем і працівником. Згода працівника виражається у формі поданої ним на роботу заяви. Згода роботодавця виражається у формі наказу про прийняття працівника на роботу або у формі допуску працівника до роботи.
Яку інформацію повинен містити наказ про прийняття працівника на роботу Наказ про прийняття працівника на роботу обов’язково повинен містити:
1) повне прізвище, ім’я та по-батькові працівника;
2) місце роботи;
3) посаду;
4) дату початку виконання працівником роботи;
5) розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) працівника. З 1 вересня 2005 року посадові оклади (ставки заробітної плати) визначаються за розрядами єдиної тарифної сітки.
Наприклад: Іванова Івана Івановича прийняти на посаду вчителя біології та хімії Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 з 26 березня 2007 р. з посадовим окладом за дев’ятим тарифним розрядом.
В разі необхідності в наказі про прийняття працівника на роботу слід зазначати про:
- строк трудового договору (наприклад, на час відсутності основного працівника);
- неповний робочий час (наприклад, на 0,5 ставки, на 9 навчальних годин);
- прийняття за сумісництвом;
- прийняття за направленням;
- прийняття по переведенню.
З якими документами необхідно ознайомити працівника
Роботодавець повинен до початку роботи працівника:
1) ознайомити з колективним договором;
2) ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку;
3) ознайомити з посадовою інструкцією;
4) ознайомити з інструкціями з охорони праці;
5) проінструктувати з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони;
6) проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору (наприклад, додаткові відпустки, доплати);
7) визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами. Наприклад, при прийнятті на роботу прибиральниці слід визначити територію, яку вона прибиратиме, надати їй спецодяг, інвентар, миючі та дезінфікуючі засоби, визначити місце, де все це зберігатиметься.
______________________________________